Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Základní informace

Klub FK Olympia a.s. vznikl na platformě fotbalového klubu FC Olympia Hradec Králové. 

Po dobu tří let byl v Hradci Králové systematicky budován profesionální A-tým, který pod současným vlastnickým vedením dokázal postoupit v sezóně 2014/2015 z královéhradeckého přeboru, v sezóně 2015/2016 pak jako vítěz divize C postoupil do ČFL, aby již v následující sezoně 2016/2017 Olympia Hradec Králové postoupila do druhé nejvyšší fotbalové soutěže v republice – Fortuna národní ligy. Tato vítězná postupová cesta v takto krátkém čase je v českém fotbale výjimečná a dík patří všem, kteří se na ni v Hradci Králové podíleli. Postupem do FNL vyvstala naléhavá otázka, kde své druholigové zápasy Olympia bude hrát. Pro nevyhovující stav domácího hřiště a zázemí v hradeckých Kuklenách bylo rozhodnuto, že se tým po nutných legislativních procesech přesune do hlavního města.

Dne 21. června 2017 byla proto oficiálně zapsána společnost jako FK Olympia a.s. se sídlem Na Příkopě 393/11, 110 00 Praha 1 – Staré Město. Mohlo by se zdát, že odchodem A-týmu dospělých z Hradce Králové byl poškozen oddíl FC Olympia Hradec Králové, ale není to pravdou - byla zachována kompletní mládežnická základna a co víc, došlo k propojení vedení Hradecké Olympie s vedením divizních Kratonoh, čímž byla zachována návaznost na rozvíjení hráčů končících v dorosteneckém věku. Pražská FK Olympia nadále úzce spolupracuje a do budoucna bude nadále spolupracovat s FC Olympia Hradec Králové jako se spřízněným klubem např. i ohledně mládežnické základny.

Pro sezónu 2017/2018 se stane naším "domovským" zápasovým stadionem Stadion Evžena Rošického na pražském Strahově. Vstupenky v ceně 70 Kč zakoupíte v pokladně přímo na místě v den utkání. Hrací čas je až na vložená kola vždy v sobotu od 10:15 hodin.

Aktuální články
Tisková konference rozhovor s novým trenérem Fk Olympia a.s.

Rozhovor s novým trenérem Motti Ivanirem .

 
Po Miloši Sazimovi a Vladimíru Skalbovi přebírá mužstvo trenér Motti Ivanir

Třiapadesátiletý Izraelec, majitel UEFA Pro License. Ve své hráčské kariéře odehrál celkem 398 zápasů za Maccabi Tel Aviv a vstřelil 78...

 
Žižkov na podzim zklamal, Olympia překvapila

Dva pražské kluby válčí o body ve druhé nejvyšší fotbalové soutěži. Lépe si zatím překvapivě vede nováček Olympia. Naopak...

 
Olympia po čtyřech porážkách v řadě vyhrála nad Táborskem
 
Tisková konference po zápase FK Olympia - FC Mas Táborsko
 
Znojmo otočilo po změně stran utkání s Olympií
 
Přátelské utkání FK Dukla Praha a Olympia Praha
 
Přátelské utkání FK Dukla Praha a Olympia a.s.
 
Tisková konference po zápase FK Olympia - FK Ústí Nad Labem a.s.
 
Změna termínu utkání
 
Utkání
Muži A | Pátek 17.11.2017, 19:30
15. kolo
2:1
Znojmo - FK Olympia
 
Muži A | Neděle 26.11.2017, 10:15
16. kolo
1:0
FK Olympia - Táborsko
 
Muži A | Sobota 03.03.2018, 10:15
17. kolo
VS.
Viktoria Žižkov - FK Olympia
 
 
FK Olympia a.s.- kontakt: info@fkolympia.cz RSS