S Hradcem se body dělily

18.10.2017 | admin

Zajímavou dohrávku nabídl souboj 10. kola Fortuna národní ligy mezi Olympií Praha a Hradcem Králové. V utkání, jemuž dominovala ofenziva, se nakonec zrodil nerozhodný výsledek 1:1. Domácí šli do vedení po přesné trefě Georgiose Katidise, vyrovnání pak z pokutového kopu zařídil nejlepší střelec soutěže Jan Pázler.

10. kolo | Středa 18.10.2017, 15:30 | Stad. Rošického, Praha - Strahov

FK Olympia a.s. - FC Hradec Králové, a.s.

Branky: 61. Katidis - 69. Pázler (PK)

Žluté karty: 32. Vopat, 36. Frizoni, 40. Rothe, 64. Žežulka, 82. Liener, 90. Verner, 90. Bareš - 25. Schwarz, 49. Šípek, 52. Vlkanova

Červené karty: -

Rozhodčí: Severýn, Kříž, Hock

Diváci: 350

FK Olympia a.s.: SOUKUP – ŽEŽULKA, OPLUŠTIL, ROTHE – RUML (90+2. KUŤÁK), LIENER, VERNER, FRIZONI (75. DORDEVIĆ) – KATIDIS, JUKL, VOPAT (86. BAREŠ) TRENÉR: MILOŠ SAZIMA

FC Hradec Králové, a.s.: OTTMAR – PAJER, NOSEK, MARTAN, VLKANOVA (82. MIKER) – SCHWARZ, SHEJBAL, M. ČERNÝ, KNEJZLÍK – BEDERKA, ŠÍPEK (67. PÁZLER) TRENÉR: KAREL HAVLÍČEK

Komentář

Utkání začalo náporem Hradce Králové. Domácí zase po celý zápas hrozili především po standardních situacích, kdy s centry Jukla měla hostující obrana plné ruce práce. V první šanci se takto ocitl Katidis, ale hlavičkoval vedle. O pár minut později si pak jeden z mnoha soubojů s domácí obranou a brankářem Soukupem vyzkoušel Martan, ale při pokusu o lob přehodil i soupeřovu branku.

Závěr poločasu pak přinesl ještě dvě šance domácího mužstva po centrovaných balonech. Nejprve ze hry hlavičkoval Liener nad a v poslední akci netrefil branku Opluštil.

V druhém poločase si na roh Jukla počíhal Opluštil, ale mířil mimo. Zadáci domácích zase zastavili Martanův oblouček, poté se neprosadil ani hlavou dorážející Vlkanova.

A tak přišly konečně gólové momenty. Rohový kop Jukla našel Katidise a ten prudkou ranou pod břevno nechal Ottmara bez šance. Na druhé straně si nejprve Martan vylámal zuby na Soukupovi a pak domácí gólman vytáhl na tyč hlavičkový pokus Shejbala. Jenže při něm zahrál patrně jeden z fotbalistů Olympie ve vápně rukou a sudí Severýn zapískal diskutabilní penaltu. Tu proměnil elitní kanonýr Pázler.

I závěr utkání byl oboustranně hodně zajímavý. Nejprve měl dobrou příležitost po rohovém kopu Rothe, o pár minut později propadl balon k Dordevićovi, ale ten se v ideální střelecké pozici ukopl. S výsledkem 1:1 pak nepohnul ani smolař zápasu Martan, jemuž míč ve velké šanci skončil přesně na nohu, ale místo lobu nasměroval křídelník Votroků balon tváří v tvář Soukupovi pouze do jeho rukavic. Domácí se zlobili za neodpískaný faul na Rumla.

www.fnliga.cz

# hráči v poli P MIN G ŽK ČK
12 Frizoni Da Cruz Dias Bernardo Z 75 0 1 0
11 Jukl Richard U 90 0 0 0