Z Frýdku vezeme všechny tři body

10.10.2017 | admin

Z druhého výjezdu na sever Moravy se vracíme vítězně

9. kolo | Pondělí 09.10.2017, 15:30 | Stad. Stovky, Fr.-Místek

MFK Frýdek-Místek, a.s - FK Olympia a.s.

Branky: 8. Kovařík - 38. Rothe, 88. Opluštil

Žluté karty: 43. Biolek, 53. Šumský, 84. Slaninka, 87. Literák - 48. Rothe, 73. Liener

Červené karty: -

Rozhodčí: Matějček - Poživil, Petřík

Diváci: 342

MFK Frýdek-Místek, a.s: BUČEK – BIOLEK (77. KRČULA), LITERÁK, PIELORZ, ŠVRČEK – WILLWÉBER, ONDRÁČEK (90. VELIČKA) – GRUSSMANN (60. BILIĆ), ŠUMSKÝ, SLANINKA – M. KOVAŘÍK TRENÉR: JOSEF PETŘÍK

FK Olympia a.s.: SOUKUP – ROTHE, OPLUŠTIL, ŽEŽULKA – FRIZONI, LIENER (73. VOPAT), VERNER, RUML (90+1. KUŤÁK) – KATIDIS, HEJNÝ (56. DORDEVIĆ), JUKL TRENÉR: MILOŠ SAZIMA

Komentář

Na úvodní branku nečekaly necelé čtyři stovky přítomných nijak dlouho. Už v 8. minutě chyboval jeden z hostujících hráčů, který chtěl hlavou vrátit míč brankáři Soukupovi. Balon ale postrádal potřebnou razanci, takže se jej zmocnil Marián Kovařík, který následně obešel gólmana a premiérovou trefou v sezóně otevřel skóre pondělní dohrávky.

Aktivnější byli v dalším průběhu poločasu hosté, vážnější možnost ke srovnání si vypracovali po půlhodině hry. Ve vápně se dostal k míči Žežulka, který si dokázal poradit s frýdeckomísteckým obráncem, ne však s brankářem Bučkem, který jeho nebezpečný pokus dokázal reflexivně vyrazit. O devět minut později už snaha pražského nováčka v trefu vyústila. Po přetaženém centru z rohového kopu přišla další vzdušná přihrávka, do které se zavěsil Petr Rothe a nedal tentokrát Bučkovi nejmenší šanci.

Druhá polovina zápasu začala obrovskou možností Kovaříka. Ten se po šikovném průniku Šumského zjevil sám před Soukupem, svůj druhý gól v utkání ale odmítl, když trefil pouze nohu brankáře Olympie. Kovařík byl také u nebezpečné akce z 65. minuty. To převzal dalekonosné autové vhazování Pielorze, míč však následně předal pod sebe lépe postavenému Ondráčkovi. Posledně jmenovaný zvolil místo razance technické zakončení, to mu ale vůbec nevyšlo.

A tak přišla pouhou minutu před koncem čisté hrací doby studená sprcha. Na Katidisův centr si na druhé straně hřiště naskočil Marek Opluštil a umístěnou hlavičkou zajistil export bodů do hlavního města. Valcíři se snažili v nastavení zachránit alespoň bod, s přímým kopem si však hosté poradili, následný roh pak vyústil v útočný faul.

Olympia si tak v tabulce Fortuna národní ligy polepšila na sedmou pozici, Frýdek-Místek zůstává po prohře nadále jen bod nad sestupovou propastí.

Zdroj: www.fnliga.cz

ŽK, ČK - žluté a červené karty

Hráči v poli

# - číslo dresu