S Varnsdorfem pouze za bod

28.09.2017 | admin

Naši hráči tentokrát neproměnili výhodu domácího prostředí za 3 body

7. kolo | Středa 27.09.2017, 16:00 | Stad. Rošického, Praha - Strahov

FK Olympia a.s. - Fotbalový klub Varnsdorf a. s.

Branky: 24. Bílek (vlastní), 29. Jukl - 26. Durděvič, 45. Klobása

Žluté karty: 65. Ruml, 71. Liener - 46. Bílek, 60. Chlumecký, 90. Samoel, 90. Zbrožek

Červené karty: 68. Chlumecký (2. ŽK)

Rozhodčí: Rejžek, Kotalík, Pečenka

Diváci: 250

FK Olympia a.s.: FRYDRYCH (46. SOUKUP) – ŽEŽULKA, OPLUŠTIL, ROTHE – FRIZONI, VERNER (61. DORDEVIĆ), LIENER, RUML – JUKL (80. VOPAT), HEJNÝ, KATIDIS TRENÉR: MILOŠ SAZIMA

Fotbalový klub Varnsdorf a. s.: SAMOEL – CHLUMECKÝ, BÍLEK (58. KOCOUREK), KLOBÁSA (77. DORDIČ), W. DA SILVA – BLÁHA, DURDEVIĆ, CENNERAZZO, KRÁL (82. ŠULC) – ZBROŽEK, D. BREDA TRENÉR: ZDENKO FRŤALA

Komentář

První poločas zápasu splňoval velmi přísná měřítka. Na Strahov sice dorazilo jen 250 diváků, ale kdo nepřišel, mohl litovat. Začátek patřil jednoznačně Varnsdorfu. Bredova hlavička z dobré pozice byla varováním pro domácí, ti ho však patrně nebrali úplně vážně. Klobásovi se ale k jejich štěstí zakončení z velmi dobré pozice nepovedlo. Nepochodil pak ani Wesley Da Silva, jenž spěchal na domácího brankáře Frydrycha sám, ale místo přihrávky zvolil neúspěšný oblouček.

Pak se o slovo přihlásili i fotbalisté nováčka soutěže. Katidis nejprve z dobré pozice hlavičkoval mimo branku, pak už ale přišel první gólový moment zápasu. Po přenesení hry na levou stranu si Katidis zkoušel zpracovat míč, ve snaze odkopnout mu ho však Michal Bílek zamířil přímo do vlastní branky. Odpověď na sebe ale nenechala dlouho čekat. Parádní ranou z velké dálky se prezentoval Fahrudin Durdević a balon o břevno zapadl do branky.

Jenže hned za další dvě minuty si Olympia ztracené vedení vzala zpět. Přímý kop z hranice vápna rozehrál Richard Jukl tak přesně, že Samoel se stačil míče už jen dotknout, ale v cestě do sítě mu již nezabránil. Vyrovnat mohl opět Durdević a zas to bylo z podobné pozice té, z níž srovnal stav poprvé. Tentokrát ale jeho pumelici zastavilo břevno. Na druhé straně pak v čisté gólovce vychytal Samoel aktivního Lienera a zanedlouho hosté přece jen udeřili. Stanislav Klobása si na hranici velkého vápna obhodil protihráče a střelou do protipohybu překonal Frydrycha.

Druhá půle už podle očekávání tak strhující fotbal nepřinesla. Olympia přitom sáhla ke změně brankáře, když nejistého Frydrycha nahradil Soukup. Varnsdorfští se sice snažili o útočnou aktivitu, ale Da Silvu v nejnebezpečnější na poslední chvíli zastavil Rothe. S výsledkem už nic nezměnilo ani vyloučení Chlumeckého po dvou žlutých kartách. Hosté neumožnili soupeři žádný velký tlak, hlavičkující Hejný mířil nad. Varnsdorf se tak ani na devátý pokus nedočkal výhry, s bodem ale hosté byli spokojeni.

zdroj: www.fnliga.cz

ŽK, ČK - žluté a červené karty

Hráči v poli

# - číslo dresu