V televizním utkání přišla první prohra

19.08.2017 | admin

V utkání FNL, které přenášela v přímém přenosu Česká televize, jsme soupeři ze severu Moravy podlehli o dva góly

4. kolo | Sobota 19.08.2017, 10:15 | R.Labaje, Třinec

FK FOTBAL TŘINEC a.s. - FK Olympia a.s.

Branky: 18. Dědič, 46. Janoščín

Žluté karty: 0 - 82. Demeter

Červené karty: 0 - 0

Rozhodčí: Klíma - Vasjuk, Vitner

Diváci: 460

FK FOTBAL TŘINEC a.s.: PALEČEK – ILKO, M. ČELŮSTKA, REINTAM, JANOŠČÍN – IŽVOLT (84. JOUKL), VANĚK, KATEŘIŇÁK, BEDECS, ŠUMBERA (77. JUŘENA) – DEDIČ (88. HOŠEK) TRENÉR: JIŘÍ NEČEK

FK Olympia a.s.: FRYDRYCH – DUBEN, OPLUŠTIL, ŽEŽULKA – FRIZONI, DEMETER, LIENER, RUML - VOPAT (70. DORDEVIĆ), HEJNÝ (76. BAREŠ), KATIDIS TRENÉR: MILOŠ SAZIMA

Komentář

Zápas začali lépe domácí hráči: v 18. minutě trestuhodně nechala hostující obrana při rohovém kopu zcela volného nabíhajícího Réného Dědiče, který už neměl se zakončením problém a domácí se ujali vedení 1:0. Po půlhodině hry musel další šanci, tentokrát hlavičce Ižvolta, reflexivně zabránit brankář Frydrych. A před koncem prvního poločasu musel hostující brankář opět dvakrát zasahovat.

Hned na počátku druhého poločasu přidal brankovou pojistku Jiří Janoščín střelou pod břevno. Ve 48. minutě se do slibné šance dostal Ruml a následující závar byl ukončen hvizdem hlavního rozhodčího pro faul na domácího brankáře. V 55. minutě se opět blýskl brankář Frydrych, který vyrazil "jedovku" Dědiče. Hned vzápětí hořelo na druhé sraně, bohužel Hejnému se skórovat nepodařilo. V 61. minutě nastřelil domácí Janoščin břevno. Poslední šanci utkání měl minutu před koncem domácí Hošek, ale ani jemu se branku vstřelit nepodařilo.

Jiří Neček, trenér FK FOTBAL TŘINEC

„Já bych se napojil na kolegu Sazimu. V prvním poločase jsme zvládli dobře standardku, pak jsme tam měli dost velké šance Vaňka a Dediče, které kdybychom proměnili, tak ten první poločas probíhal trochu jinak. Tím, že jsme nedali další gól, by zápas pořád otevřený. Moc nám pomohl gól po nástupu do druhého poločasu na 2:0. V ten moment už to bylo pro soupeře mnohem těžší. Museli to otevřít a hrát na vysoké hráče, kteří zvládali nákopy. Pro nás to bylo hodně nebezpečné a přiznám se, že jsme s tím měli velké problémy. V kádru mají hodně vysokých hráčů, nevím kde je vzali. My jsme rádi, že tady máme Juřenu a Reintama. S hlavičkama jsme měli dlouho problémy. Měl jsem obavy ze standardek, když jsem viděl Rumla, jak dával krásný gól v Táborsku. V tom jsou opravdu nebezpeční. Hráči i fanoušci si zaslouží za odvedený výkon pochvalu.“

Miloš Sazima, trenér FK Olympia

„Domnívám se, že domácí vyhráli naprosto zaslouženě. Vytvořili si v prvním poločase několik brankových příležitostí, v nichž nás podržel brankář Frydrych. Odcházeli jsme do kabin za příznivého výsledku. Bohužel jsme nezvládli vstup do druhého poločasu a ten podle mě jednoznačně rozhodl. Domácí během padesáti vteřin dokázali vstřelit druhou branku. My jsme do dvou minut na to měli tutovku, bohužel jsme ji neproměnili. Domácí si pak svou zkušeností zápas pohlídali do vítězného konce.“

# hráči v poli P MIN G ŽK ČK
12 Frizoni Da Cruz Dias Bernardo Z 90 0 0 0
20 Hejný Karel U 76 0 0 0
21 Katidis Georgios O 90 0 0 0