FK Olympia Praha - MFK Frýdek-Místek

23.04.2018 | Christos Providas

Zatímco v minulém domácím střetnutí jsme dokázali jednoho z aspirantů na postup do HET ligy-Příbram-pořádně potrápit výborným výkonem

v utkání se zachraňujícím se Frýdkem-Místkem jsme herně zcela propadli, a výsledkem byl nečekaný debakl. Hráči se tentokrát nedokázali prosadit kombinační hrou, kazili velké množství přihrávek, chyběl jim důraz a patřičná agresivita v osobních soubojích, včetně těch hlavičkových. A hosté toho patřičně začali využívat. První varováním byla v osmé minutě hlavička Šumského do boční sítě. V 17. minutě pak střelu Chvěji na zadní tyč ještě stačil brankář Stejskal krýt. Jenomže v 21. minutě se ocitl Willweber sám před Stejskalem, kterého prostřelil a určil výsledek prvního poločasu.Po přestávce se zdálo, že se našim hráčům podařilo konečně zpřesnit hru, dostávali se častěji před branku soupeře, a první nadějnou šancí byla hlavička Hejného, která se ale mezi tyče frýdecko-místecké branky nevešla. Jenomže to byl jen záblesk na lepší časy. Ten změnily další minuty zápasu, které nabídly stejný obrázek naší špatné hry z prvního poločasu. A soupeř neváhal naše další chyby tvrdě trestat. V 64. minutě se snažil chybu Rumla při úniku Krčuly napravit Stejskal, po jehož faulu pak z pokutového kopu zvýšil vedení Frýdku-Místku i s trochou štěstí Slaninka. Další ránu nám pak dvě minuty nato zasadil třetím gólovou trefou Varadi. Pak jsme se konečně dostali na dostřel hostující branky i my. V rozpětí šesti minut mohl skórovat Hejný, ale v pádu nejprve poslal míč nad, a pak ani v obrovské šanci golmana Mihálika neprostřelil. Vrcholem pak byla v 82. minutě víc než stoprocentní šance, ze které Hejný nedokázal dopravit míč ani do prázdné soupeřovy branky. A tak přišel další trest. Odražený míč před naší brankou se dostal k Mozolovi, a ten technickou střelou dokonal náš debakl. Ten jen zmírnil tři minuty před koncem naším jediným gólem Katidis.

Branky: 87. Katidis - 21. Willweber, 64. Slaninka z penalty, 66. Varadi, 83. Mozol

Rozhodčí: Houdek - Hrabovský, Vlasjuk, žluté karty Krčula, Chvěja

248 diváků

Olympia: Stejskal - Rothe (46. Michlík), Broukal (29. Fišl), Mišůn (52. Ruml) - Moulazimis, Verner, Giditz, (28. Fišl), Frizoni - Jukl, Hejný, Katidis. Trenér Oldřich Pařízek

Frýdek-Místek: Mihálek - Chvěja, Literák, Gáč, Fukala - Krčula, Willweber (73. Mozol), Šumský (13. Švrček), Přichystal (84. Hruška), Slaninka - Varadi. Trenér Martin Pulpit

Martin Pulpit„Když vstřelíte na hřišti soupeře čtyři góly, tak samozřejmě zavládne spokojenost. Měli jsme nastudovaný herní styl Olympie, a po taktické stránce jsme zápas dokonale zvládli. Navíc jsme ještě dvě, tři šance neproměnili."

Oldřich Pařízek„My jsme byli na soupeře také připraveni, ale nic z toho jsme nesplnili. Ve všech činnostech jsme byli horší, takže jsme si nezasloužili vyhrát. Taková porážka moc bolí, mrzí..."

Fot