V sobotu hostíme Frýdek-Místek

18.04.2018 | Christos Providas

Prvním velkým úspěchem frýdecko-místeckého fotbalu byl v sezóně 1974-1975 postup do II.ligy, který byl velkým překvapením pro celou, tehdy československou fotbalovou veřejnost

Ale tím překvapení ještě nekončilo. V sezóně další totiž valcíři suverénně prošli celou druhou ligou. Obsadili v ní v ročníku 1975-1976 první příčku s 38 body před Spartou, která měla o bod méně, a vstoupili mezi prvoligovou elitu. V první lize vybojovali množství vyrovnaných zápasů se soupeři zvučných jmen, při kterých jim mnohdy chybělo trochu fotbalového štěstí nebo více prvoligových zkušeností. V konečném účtování ligy 1976-1977 obsadili 15. místo s 23 body a to znamenalo sestup do II.ligy. Po dalších letech působení v nižších soutěžích se stala dalším významným mezníkem frýdecko-místeckého fotbalu sezona 2012-2013, která byla nakonec postupová. Valcíři totiž po dlouhých třinácti letech vybojovali kýžený postup do druhé nejvyšší soutěže Fortuna národní ligy, ve které působí už pátou sezónu. V té letošní ale bojují o záchranu. Po 22. kolech jsou na 14. místě se ziskem 19 bodů, a jsou jen jeden bod od sestupové příčky. V domácím dohrávaném utkání 18. kola remizovali se Znojmem 2:2 a zajímavostí je, že neudrželi vedení 2:0, které soupeř dotáhl dvěma góly v době, kdy už hrál od 38. minuty v deseti bez vyloučeného Avdiče.

Co se týče zápasů na hřištích soupeřů, pak Frýdek-Místek z jedenácti zápasů přivezl pouze osm bodů za dvě vítězství (v Ústí n.L. 1:0 a na V. Žižkov 2:1) a za dvě remízy (v Českých Budějovicích 1:1 a v Třinci 2:2). Slabá je jeho ofenzívní bilance. Vždyť soupeřům nastřílel ve zmíněných jedenácti zápasech jen osm gólů, přičemž inkasoval dvaadvacet branek.

V podzimním vzájemném střetnutí jsme v sestavě Soukup-Rothe, Opluštil, Žežulka-Frizoni, Liener (73. Vopat), Verner, Ruml (90. Kuťák)-Katidis, Hejný (56. Dordevič), Jukl dokázali na podzim v 9. kole zvítězit ve Frýdku-Místku 2:1. Tehdy jsme otočili nepříznivé skóre 0:1 nejprve vyrovnávacím gólem Rotha a pak vítěznou trefou Opluštila v 88. minutě.

Utkání 23. kola FNL Olympia-Frýdek-Místek začne v sobotu 21. dubna v 10:15 na Strahově.

Nová sezóna v Radotíně

Sezóna ČFL 2018/2019