FK Olympie Praha-1.FK Příbram

16.04.2018 | Christos Providas

Hned v úvodu jsme mohli favorizované Středočechy pořádně zaskočit. Během šesti minut jsme totiž mohli skórovat. V první minutě pálil Jukl z voleje těsně nad, ve třetí po hrubé chybě Grajciara šel Hejný sám na golmana Boháče, ale neprostřelil ho, a v šesté minutě hlavičku Žežulky k levé tyči stačil Boháč krýt

Příbramští odpověděli po čtvrthodině hry, kdy naštěstí po centru Grajciara hlavičkoval Ayong těsně vedle pravé tyče naší branky. Dočkali jsme se až v 21. minutě. Po centru Vasileioua si na míč naskočil Hejný a přesnou hlavičkou skóroval. O pět minut mohl stejný hráč přidat druhý gól, ale tentokrát po centru Moulazimise z voleje branku soupeře minul. Další obrovská šance ke zvýšení náskoku se nám naskytla ve 27. minutě. Po zaváhání dvojice Tregler-Boháč střílel do prázdné branky z velkého úhlu Vasileiou, ale bohužel trefil jen pravou tyč příbramské branky, od které se míč odrazil do pole. Podobná gólová šance se o dvě minuty naskytla i Středočechům. Ani tentokrát ale neměl Ayong seřízenou mušku a po centru Fantiše ve skluzu poslal míč vedle naší branky. Po hodině hry se ale už podařilo Příbrami vyrovnat. Další centr Fantiše našel Matouška, který míč přistrčil Hlúpikovi a ten zblízka určil výsledek prvního poločasu. V úvodních minutách druhé půle jsme ještě při převaze hostí přežili šanci Grajciara, kterou vyřešil brankář Stejskal, ale po hodině hry agilní Fantiš zblízka poslal Příbram do vedení. Inkasovaná branka nás ale nepoložila, hru jsme nejen vyrovnali, ale od sedmdesáté minuty jsme získali i převahu. Ve finálních přihrávkách nám ale chyběla přesnost, a tak se ke střele dostal jen Ruml, jehož pokus z úhlu Boháč kryl. Za nesmírnou snahu po vyrovnání jsme se odměnili až při posledním útoku v nastaveném čase. Centr Moulazimise se odrazil od břevna Boháčovy branky a Broukal v pravou chvíli na správném místě dorazil zblízka míč do příbramské branky.

Josef Csaplár: „Když ztratíte body v nastaveném čase, je jasné, že jsme zklamaní. Dříve jsme v posledních minutách dokázali vstřelit vítězný gól, teď jsme ho v posledních vteřinách inkasovali. Hned na začátku měli šance domácí, pak se do stejné příležitosti dostal Ayong a také nedal. Ve druhém poločase jsme nedokázali potvrdit vedení 2:1, naopak jsme inkasovali a místo třech bodů vezeme jen jeden."

Oldřich Pařízek: „My bychom byli zase zklamaní, kdybychom prohráli. V prvním poločase hned na začátku jsme měli dvě velké šance, bohužel jsme je nevyužili. Ve druhém poločase jsme se do tlaku dostali až v posledních dvaceti minutách a z poslední akce se nám podařilo zaslouženě vyrovnat."

Branky:21.Hejný,90(+1.)Broukal32.Hlúpik,60.Fantiš.

Rozhodčí Franěk-Kožár, Kubec

žluté karty Žežulka, Giditz-Zápotočný

585 diváků.

Olympia: Stejskal-Žežulka (46. Frizoni), Broukal, Fišl (71. Keita)-Moulazimis, Verner (58. Ruml), Giditz, Mišůn-Vasileiou, Hejný, Jukl. Trenér Oldřich Pařízek.

Příbram: Boháč-Zápotočný, Kodr, Tregler, Skácel-Hlúpik (67. Průcha), Grajciar, Květ, Matoušek-Fantiš (78. Antwi), Ayong (57. Slepička). Trenér Josef Csaplár.

FOTO: JAN URBAN