V sobotu přijede Příbram

10.04.2018 | Christos Providas

V dalším, v pořadí 22. kole Fortuna národní ligy přivítáme jednoho z aspirantů na postup do nejvyšší domácí soutěže-HET ligy-1.FK Příbram

Stejně jako po prvním sestupu z první ligy (2006-2007), kdy se do ní Středočeši v následující sezóně vrátili, tak i po druhém sestupu v loňské sezóně by si rádi návrat do nejvyšší soutěže zopakovali. A jak je vidět z jejich postavení v tabulce, mají k tomu slibně nakročeno. Příbramští sedmkrát za sebou zvítězili a na druhém, postupovém místě v tabulce, mají na první Opavu ztrátu pět bodů a před třetím Hradcem Králové náskok sedm bodů. Přičemž Příbramští mají ještě k dobru odložené utkání ve Varnsdorfu, které sehrají 8. května. Co se týče jejich bilance na hřištích soupeřů, pak z nich Středočeši přivezli úctyhodných šestnáct bodů z devíti zápasů. Postupně zvítězili v Táborsku 2:0, v Hradci Králové 2:0, v Pardubicích 2:1, ve Vlašimi dokonce 4:0 a naposledy v minulém kole v Českých Budějovicích 2:1. Jedinou remízu uhráli na Viktorii Žižkov (1:1) a jen třikrát prohráli: v Třinci 1:2, ve Vítkovicích 0:1 a v Sokolově 0:1. Venku inkasovali pouze sedm gólů, což je po Pardubicích (5) nejnižší obdržený počet branek. Naopak z celkem 39 nastřílených gólů jich na hřištích soupeřů vstřelili jen čtrnáct.

Sobotní duel na Strahově bude velmi zajímavý pro našeho trenéra Oldřicha Pařízka. Ten totiž v minulosti pět sezón hájil branku Příbrami, za kterou odchytal 73 zápasů a vychytal při nich 18 čistých kont. „Ano, bude to pro mně velice prestižní zápas, moc se na něj těším. Jednak proto, že jsem chytal za Příbram, ale i třeba proto, že jsem současnému trenéru Příbrami Josefu Csaplárovi dělal ve Viktorii Žižkov asistenta. O motivaci nejen moji, ale celého mužstva není třeba pochybovat. Čeká nás jeden z nejlepších týmů Fortuna národní ligy. Je to pro nás velká výzva, abychom nezklamali naše fanoušky, které bych chtěl na Strahov pozvat" říká trenér Oldřich Pařízek před sobotním utkáním s Příbramí, které začne na Strahově tradičně v 10:15.