V neděli ve Varnsdorfu

05.04.2018 | Christos Providas

Ve 21. kole Fortuna národní ligy čeká naše mužstvo střetnutí na trávníku severočeského FK Varnsdorf. Klubu, který dosáhl historicky největšího úspěchu v ročníku 2014-2015. V něm totiž skončil na druhé postupové příčce a dostal možnost postoupit do nejvyšší domácí fotbalové soutěže

Bohužel šanci nevyužil, z důvodů přísných podmínek ohledně technické vybavenosti stadionu. Z týmu odešel do první ligy Radim Breite do FK Teplice a nejúspěšnější trenér v historii klubu Zdenko Frťala se vrátil na Slovensko. V sezóně 2015-2016 usedl na lavičkuRoman Skuhravý, bohužel se mu ale podzim nevydařil a byl odvolán. Na jeho místo přišel Roman Veselý, kterého čekaly záchranářské práce. Na konci sezóny klub skončil na 10. místě se skórem 19:22 a s 19 body. Roman Veselý pokračoval i na začátku letošní sezóny, po sérii několika prohraných utkání byl ale před zimní přestávkou odvolán, a na lavičku se vrátil trenér Zdenko Frťala.

Podzimní zápas na Strahově se nám s Varnsdorfem moc nevyvedl, protože jsme v něm ztratili remízou 2:2 dva body. A to i přesto, že soupeř hrál od 68. minuty bez vyloučeného Chlumeckého. Sled branek: 24. Bílek (vlastní), 29. Jukl - 26. Durděvič, 45. Klobása.

Pokud jde o bilance Varnsdorfu, tak v té domácí si připsal tři výhry, dvě remízy a tři porážky při skóre 10:8 a zisku 11 bodů. Zvenku si přivezl jedinou výhru, dále pět remíz a čtyři porážky při skóre 14:20 a zisku 8 bodů. V posledním utkání, kterým bylo dohrávané střetnutí 17. kola, dokázal Varnsdorf remizovat v Českých Budějovicích 2:2. Varnsdorf je tak po odehraných osmnácti zápasech s 19 body na 13. místě jen tři body od sestupových příček. Pravdou ovšem jen, že má k dobru dvě odložená utkání s Vlašimí a Příbramí.

Co se týče vstřelených gólů na domácím trávníku, pak Varnsdorf jich vstřelil jen deset, méně jich nastřílel jen náš tým (9) a Frýdek-Místek (5). A co se týče inkasovaných branek, pak doma dostal od soupeřů jen 8 gólů, se stejně nejnižším počtem se může pochlubit jen Frýdek-Místek.

Naše mužstvo by mohlo Severočechy potrápit, což vyplývá z naší bilance na cizích hřištích. Na nich máme druhou nejlepší bilanci po Opavě (17 bodů), protože jsme získali z deseti odehraných zápasů šestnáct bodů: 5-1-4-14:15.

Středeční odložený zápas Varnsdorfu s Českými Budějovicemi sledoval přímo na jihu Čech náš trenér Oldřich Pařízek: „Čeká nás velmi bojovný tým s řadou šikovných, zkušených hráčů. V Českých Budějovicích mohli i zvítězit. My ale chceme pokračovat ve výkonech, po kterých jsme bodovali na hřištích soupeřů."