Dělba bodů s Vlašimí

01.04.2018 | Christos Providas

V úvodu zápasu si Vlašimští vynutili herní převahu, ale k první střele na branku jsme se dostali my. Po trestném kopu v 17. minutě hlavičkoval Rothe, ale přestřelil hostující branku

Minutu nato vyzkoušel pozornost brankáře Řeháka z dobrých pětadvaceti metrů Verner. Pak došlo ve 22. minutě k dramatické situaci před naší brankou. Po střetu z jedním z vlašimských hráčů zůstal ležet na zemi náš otřesený golman Stejskal. Všichni jsme čekali, že hosté zahrají míč sportovně do autu. Jenomže místo tohoto obvyklého gesta, hodné rytířů, nacentrovali míč do našeho trestného území, kde Hadaščokovu gólovou střelu naštěstí stačil Broukal včas zblokovat na rohový kop. Tři minuty nato ale už Hadaščoka naši hráči nestačili ubránit a ten zblízka poslal Blanické rytíře do vedení. V dalším průběhu naši hráči vyrovnali hru a ve 36. minutě se nám podařilo vyrovnat. Střela Rotha ještě orazítkovala břevno hostující branky, ale odražený míč pohotově uklidil do vlašimské branky Katidis, který tím určil poločasový výsledek zápasu. I začátek druhého dějství patřil aktivnějšímu soupeři, který z převahy vytěžil nepříjemnou dělovku Plachého, která se ale mezi tyče naší branky nevešla. Dvakrát jsme odpověděli po brejcích střelami střídajícího Lienera v rozpětí tří minut, ale ani jedna neměla ten správný směr. Po hodině hry jsme nejen vyrovnali hru, ale postupně si řekli i o převahu. Blíže vedoucí brance byl v 72. minutě Hejný, ale na jeho hlavičku byl golman Řehák připravený. Stejně tak si později poradil i s dělovkou Frizoniho. V dalších rychlých protiútocích nám chyběl větší klid ve finálních přihrávkách. V závěru utkání si naopak Vlašimští vypracovali tlak, jejímž výsledkem byla ale jen jedna střela Kadlece v 80. minutě, kterou Stejskal vyrazil. Poslední slovo mohlo ale přesto patřit našim hráčům. Bohužel nadějné přečíslení Vasileiou pokazil nepřesnou přihrávkou. A tak jsme se po bezbrankové remíze s Třincem museli podruhé na jaře doma smířit jen se ziskem jednoho bodu.

Trenér Olympie Oldřich Pařízek„Viděli jsme zápas Vlašimi s Frýdkem-Místkem a tak jsme se připravovali na její ofenzívní hru, která slavila úspěch. První poločas byl z naší strany defenzívnější, abychom neinkasovali, což se nám nepovedlo, a soupeř šel do vedení. Ještě do poločasu se nám ale podařilo vyrovnat. Ve druhé půli jsme už byli odvážnější, a vypracovali si i šance, které jsme ale stejně jako soupeř neproměnili. Myslím si, že remíza je zasloužená."

Trenér Vlašimi Petr Havlíček„Nastoupili jsme proti dobře organizovanému soupeři v obraně, a těžko jsme se dostávali na dostřel jeho branky. I když jsme v zápase víc drželi míč a měli asi i víc šancí, tak je dělba bodů zasloužená."

Branky: 36. Katidis-25.Hadaščok

Rozhodčí: Nenadál-Šimáček, Poživil

Žluté karty Verner, Vasileiou, Katidis, Keita-Vodháněl, Badocha, Janda

625 diváků