V sobotu přivítáme Blanické rytíře

29.03.2018 | Christos Providas

Náš soupeř je po neúplných 19. kolech FNL na devátém místě o bod za naším mužstvem. Ale pozor je to pohled zkreslující, protože ze tří jarních zápasů má odehraný jen jeden.

Z dosud sedmnácti odehraných střetnutí na domácím trávníku z devíti zápasů ztratila Vlašim jedenáct bodů třemi porážkami s Českými Budějovicemi 0:2, naším mužstvem 0:1, Třincem 2:3 a jednou remízou 2:2 s Táborskem. Při skóre 19:12 získala doma 16 bodů. Zvenku přivezli Blaničtí rytíři z osmi zápasů 10 bodů za tři výhry v Příbrami 3:2, na Viktorii Žižkov 1:0 a v Českých Budějovicích 2:0 a za jednu remízu ve Frýdku Místku 1:1. S tímto soupeřem po dvou odložených jarních zápasech s Příbramí a ve Varnsdorfu otevřeli svůj jarní účet domácím střetnutím, ve kterém rozstříleli Frýdek 4:0. Střelecky se blýskl Oskar Fotr, který s dvěma vstřelenými góly byl blízko hattricku.

Pokud jde o podzimní vzájemný zápas ve Vlašimi, pak přesto, že jsme hráli od 54. minuty bez vyloučeného Lukáše Maršálka, jsme tam dokázali zvítězit gólem Georgiose Katidise 1:0.

V minulém kole se nám podařilo dokonale zaskočit jednoho z favoritů Fortuna národní ligy. Na Střeleckém ostrově pod Černou věží jsme totiž porazili České Budějovice 1:0 gólem Thomase Vasileioua z 22. minuty. Přivezli jsme si tedy první jarní vítězství.

„Čeká nás velice těžký zápas, protože Vlašim řadím mezi nejlepší mužstva soutěže. Má kvalitní, mladý a dobře poskládaný tým s řadou individualit, které se prosazují i v reprezentačních výběrech. Po vítězství v Českých Budějovicích bychom rádi navázali na stejný úspěch i v domácím prostředí, což je nejen výzva pro naše hráče, ale i pro naše fanoušky, které bych rád na toto důležité utkání pozval" říká trenér FK Olympia Praha Oldřich Pařízek před utkáním s Vlašimí, které začne v sobotu 31. března na strahovském stadionu v 10:15.