Z Budějovic si odvážíme tři body

18.03.2018 | Christos Providas

Po opatrném začátku se v první vážnější situaci ocitl po sedmi minutách Sajčič, dobře mu však zmenšil střelecký úhel brankář Stejskal a volně skákající míč směrem do branky odkopl Fišl. Žádný velký tlak ze strany černobílých se nekonal, naopak naši hráči se pouštěli do útočení. A po chybě Peška ve středu hřiště jsme šli dokonce do vedení

Směrem k brance si to namířil Thomas Vasileiou a přesnou ranou propálil Staňka. O pár minut později mohl Pešek svoji chybu odčinit, ale sám před Stejskalem nechal jen vyniknout našeho brankáře. Jihočeši byli v obranné fázi hodně lehkovážní a jejich přístup mohl potrestat ve 33. minutě Katidis, ale jeho ránu z otočky vyškrábl pohotový Staněk. Gólman reprezentační jednadvacítky musel být v plné pohotovosti i o chvíli později, kdy jej z dálky protáhl Verner a Staněk musel nabídnout další kvalitní zákrok. Až v posledních minutách domácí zatopili pod kotel, ale do konce poločasu nedokázali srovnat. Po poločasové přestávce se Jihočeši trošku zvedli, Sajčič ale vysoko přestřelil, a Javorek zády k brance hlavičkoval také nepřesně. Tlak domácích byl však jen platonický. Naši hráči se v poklidu ubránili a Dynamu se rychle krátil čas na vyrovnání. V závěru jsme mohli dokonce navýšit vedení z brejků, ale po střelách Katidise a Keity podržel domácí opět brankář Staněk. Žádný velký tlak favorita se v závěru nekonal, náš tým zkušeně pohlídal první cenné jarní vítězství.

David Horejš (trenér Dynama): „Jsme zklamaní. Byl to jeden z nejhorších zápasů, které jsme v poslední době odehráli. V Hradci nám vázla finální fáze, ale tentokrát bylo sedmdesát procent hráčů nervózních. Po zbytečné ztrátě nás inkasovaný gól úplně složil. Pak jsme měli sice územní převahu, ale vlastně jsme si nevytvořili žádnou pořádnou šanci."

Oldřich Pařízek (trenér Olympie)„Bylo to bojovné utkání. Viděli jsme Budějovice hrát v Hradci, kde nezaslouženě prohrály. Hráli jsme týmově, na hranici sebeobětování. Zhušťovali jsme domácím prostor, oni měli sice územní převahu, ale do šancí jsme je nepouštěli. Je to pro nás cenné vítězství."

Branka: 22. Vasileiou.

Rozhodčí Lerch-Lakomý, Dohnálek,

631 diváků

Budějovice: Staněk – Kladrubský, Havel, P. Novák, Vondra (71. Puchel) – Čavoš (85. Švantner), Javorek – Pešek, Hašek, Táborský – Sajčič (55. Mashike Sukisa). Trenér David Horejš