17. Kolo FNL- FK Viktoria Žižkov - FK Olympia Praha

05.03.2018 | Christos Providas

FK Viktoria Žižkov - FK Olympia Praha 1:0 (1:0)

Takhle nešťastný začátek jara jsme si rozhodně nepředstavovali. Už v první minutě došlo ke střetu Fišla se Štípkem, po kterém rozhodčí Severýn nařídil pokutový kop, který s jistotou proměnil ve vedoucí branku Viktorky Podrazký. Inkasovaná branka se na našem výkonu hodně podepsala, což mělo za následek, že osm minut nato musel vytáhnout brankář Stejskal skvělý zákrok proti gólové hlavičce Kuchty. A po půl hodině musel Stejskal hasit nejprve další velkou šancí stejného hráče Viktorky a po něm se dalším perfektním zákrokem vytáhl proti hlavičce Podrazkého. Do druhého poločasu ale nastoupilo naše mužstvo jako vyměněné. Zlepšilo pohyb, agresivitu v osobních soubojích, úspěšně jsme napadali soupeře už na jeho polovině a v 55. minutě jsme byli i blízko vyrovnávací brance. Keitovu střelu ze střední vzdálenosti ale brankář Hrubeš vytáhl nad břevno. Po hodině hry se naše převaha vytratila, domácí hru vyrovnali a v závěru měli znovu šance svůj náskok zvýšit. Opět ale jejich největší překážkou byl golman Stejskal, který si poradil jak se střelou Kuchty z bezprostřední blízkosti, tak s hlavičkou Čermáka v posledních minutách zápasu.

Trenér Motti Iwanir: „Pro nás je výsledek zklamáním. Dostali jsme rychlý gól z penalty a patnáct minut nám trvalo, než jsme se vrátili do hry. Ve druhém poločase jsme už hráli mnohem lépe, zejména v útočné fázi, kde jsme se dostávali i do šancí. Musíme si uvědomit, že máme šest, sedm nových hráčů a tak to chce čas, aby si mužstvo sedlo i co se týče jazykové bariéry."

Trenér Bohuslav Pilný: „Vzhledem k velké obměně kádru Olympie to byl pro nás neznámý soupeř. Proto jsme rádi za tři získané body. Začali jsme dobře, brzy jsme šli do vedení a zápas jsme měli pod kontrolou. Škoda jen, že jsme z dalších šancí nepřidali aspoň druhou branku. Ve druhé půli se soupeř hodně zlepšil, ale i my jsme měli v závěru možnost zvýšit vedení."

Branka: 1. Podrazký z penalty.

Rozhodčí Severýn - Pospíšil, Fišer,

žluté karty Pavlata - Verner, Mišun,

768diváků.

V.Žižkov: Hrubeš - Dressler, Košťál, Švejdík, Pardubský - Pavlata, Podrazký (81. Musa), Batioja (90. Hašek) - Štípek (63. Čermák), Kuchta, Urbanec. Trenér Bohuslav Pilný.

Olympia: Stejskal - Mišun, Broukal, Fišl - Moulazimis (46. Michlík, 88. Liener), Rothe, Verner (79. Jukl), Katidis, Frizoni - Hejný, Keita. Trenér Motti  Iwanir.

Nová sezóna v Radotíně

Sezóna ČFL 2018/2019