Premiéra v zimní lize

05.02.2018 | Media

Největší zimní fotbalový turnaj TIPSPORT se letos přehoupl do druhé dvacítky. I letos v něm startovalo šestnáct mužstev, rozdělených do čtyř skupin (Vyšehrad, Horní Počernice, Brno, Frýdek-Místek). Jedním ze tří nováčků byl i náš tým FK OLYMPIA PRAHA. Pod vyšehradskými hradbami jsme měli postupně za soupeře prvoligový tým Bohemians Praha 1905 a dva celky z druhé nejvyšší soutěže-FK Varnsdorf a FC MAS Táborsko. Turnajové zápasy sloužily pro naše mužstvo jednak ke zpestření tvrdé zimní přípravy a jednak k hernímu prověření nových hráčů, kteří se ucházeli o náš dres pro boje v jarní části FNL.

FK Olympia Praha – FK Varnsdorf 0:2 (0:1) Čekalo nás první

Aktivněji vstoupili do utkání Severočeši, kteří měli hned v prvních deseti minutách dvě gólové situace. Ty ještě neproměnili, ale ještě, než uplynula první půlhodina zápasu, povedlo se jim jít do vedení. Po přestávce jsme se snažili přece jenom o větší napadání soupeře, ale gólový výsledek se nedostavil. Přesto, že jsme měli šance na vyrovnání. Naopak Varnsdorf završil hodinu zápasu druhou brankou, kterou definitivně rozhodl o naší porážce 0:2.

Branky: 25. Dordič, 60. Šulc. FK Olympia: Stejskal-Kovařík, Tavarez (60. Lopez), Fišl-Šedivý, Sagi, Tischler (65. Verner), Špaček (46. Ruml), Brabenec (70. Jukl)-Keita, Hemley. Trenér Motti Iwanir.

FK Olympia Praha - FC MAS Táborsko 1:2 (0:1)

I další utkání zimní ligy bylo testovacím zápasem, proto v něm nebyl ani tak důležitý výsledek jako důkladné poznávání kvalit případných posil. Výkon byl lepší než v prvním střetnutí, a i přes obdrženou branku v závěru prvního poločasu se dá říci, že jeho průběh byl vyrovnaný. Nic na tom nezměnil ani druhý gól, na který jsme dokázali odpovědět snižující brankou Custose.

Branky: 81. Custos-42. Navrátil, 73. Slavanovič. FK Olympia: Čáp-Mohammed, Žežulka (69. Fišl), Mišůn, Frizoni-Ruml (59. Kaš), Verner (56. Matheus), Rothe (77. Custos), Katidis (77. Stehno)-Brabenec (46. Liener), Hejný. Trenér Motti Iwanir.

Bohemians Praha 1905 – FK Olympia Praha 2:0 (2:0)

První velkou příležitost jsme si hned v úvodu vypracovali my. Po rychlé výměně míče odcentroval Katidis z pravé strany na Jukla, který vypálil z první, ale Fryšták skvělým zákrokem balon vyrazil. Nezůstalo ovšem u jedné naší šance. K dalšímu zakončení se dostal Katidis, ale i tentokrát Fryšták nepustil míč za svá záda. Teprve pak se osmělili klokani.
Nejprve jsme nešťastně srazili přihrávku Vaníčka na Kociče, který pasem za obranu vybídl ke sprintu Lutse. Estonský záložník centrem oslovil Maška, který se hlavou nemýlil a poslal Bohemku do vedení. Šancí v dalším průběhu zápasu pak ubylo. Zelenobílí drželi míč, ale do příležitostí jsme je nepustili. K jediné střele se pár minut před poločasovým hvizdem dostal Hašek, ale branku přestřelil. Až po přestávce se naskytla klokanům šance ke zvýšení náskoku, ale brankář Stejskal byl včas na místě. Bohužel těsně před poločasem Reiter ve vápně našel úplně volného Haška a ten umístěnou střelou nedal Stejskalovi šanci. Hned na začátku druhého poločasu mohl snížit Katidis, ale po centru Frizoniho Koubovu svatyni minul. Na opačné straně pak měl Stejskal plné ruce práce, když vyrazil střelu Vaníčka. Stejně úspěšně pak zasáhl i po střeleckém pokusu Vrány.

Branky: 10. Mašek, 44. Hašek. Olympia: Stejskal-Ruml (55. Matheus), Mišůn, Fišl (75. Žežulka), Frizoni- Liener (46. Kovařík), Verner (65. Denzel), Rothe (55. Kaš), Jukl (46. Špaček)-Katidis (75. Brabenec), Keita (60. Hejný). Trenér Motti Iwanir.