Po Miloši Sazimovi a Vladimíru Skalbovi přebírá mužstvo trenér Motti Ivanir

01.12.2017 | Christos Providas

Třiapadesátiletý Izraelec, majitel UEFA Pro License. Ve své hráčské kariéře odehrál celkem 398 zápasů za Maccabi Tel Aviv a vstřelil 78 gólů.  Působil i v nizozemském týmu Roda Kerkrade a připsal si i starty za národní mužstvo Izraele. Ještě bohatší je jeho trenéra kariéra. Zde je výčet jeho působení:

2017             Hapoel Tel Aviv

2016             Hapoel Ironi Kiryat Shmona

2013/14       Hapoel Beer Sheva – Youth Clubs and

Academy Sport Director.

2010/12       Maccabi Tel Aviv

2008/10       U-21 Israeli National team Head coach

2006/08       U-17 Israeli National team Head coach

and U-19 Assistant coach (2006-2008)

2002/06       Hapoel Nazareth Ilit

2001/02       Hapoel Ramat Gan

2000/01       Hapoel Kfar-Saba

1997/99       Beitar Beer Sheva

Trenér Motti Ivanir je jedním z předních trenérů mladé generace. S Maccabi Tel-Aviv, navzdory finančně slabému postavení klubu, ve srovnání s jinými evropskými kluby, ohromil evropský fotbal tím, že například se svým týmem v základní skupině Evropské Ligy porazil 3:0 řecký Panathinaikos. Mluví plynule anglicky a přijal ultramoderní trenérskou filozofii s velmi vysokou úrovní vzdělávacích systémů. Je to vůdce a vynikající motivátor, vysoce konkurenceschopný a ví, jak získat ze svých hráčů 100% odhodlání. Trenér Ivanir je uznávaným sportovním a fotbalovým komentátorem pro několik izraelských televizních stanic a v současné době je hlavním komentátorem izraelské rozhlasové asociace.