ÚSTÍ OTOČILO UTKÁNÍ S OLYMPIÍ

05.11.2017 | Media

Praha – V pořadí 14. kolo Fortuna národní ligy načal souboj pražské Olympie s Ústím nad Labem. Domácí šli zásluhou Řeka Katidise do rychlého vedení, o to ale po změně stran přišli. Hosté třemi góly výsledek zcela otočili a zaznamenali svou teprve třetí letošní výhru.

Vladimír Skalba, který před utkáním zaujal místo hlavního trenéra FK Olympia Praha, mohl být s bezprostředním startem svého angažmá spokojený. Předposlednímu FK Ústí nad Labem vstřelili jeho svěřenci branku už v 8. minutě, kdy agresivní průnik Rumla v gólovou dorážku přetavit Georgios Katidis.

Pro hosty, jejichž fanoušci byli na Strahově hodně slyšet, mohlo být ještě hůře v 19. minutě, Kotěra ale nebezpečnou střelu Vopata vyrazil. Jinak byl ale průběh prvního poločasu vyrovnaný a fotbalovou krásou nijak neoplýval. Šanci na vyrovnání měl ve 43. minutě Jindráček, ve vápně z pravé strany ale přestřelil. Náladu si však měl spravit po přestávce.

Pražané totiž do druhého poločasu nastoupili velmi pasivní. Prvního varování se jim dostalo od Zemana, který v 53. minutě ještě hlavičkoval do středu branky. Arma udeřila až o čtvrt hodiny později, kdy dvěma rychlými zásahy zcela otočila zápas ve svůj prospěch. Z podobné pozice na levé straně vápna se krátce po sobě trefili střídající Daniel Procházka a následně Martin Jindráček.

Ani to však Olympii nevytrhlo z letargie, kterou ve druhé poločase předváděla. Chyběl klid na kopačkách, schopnost podržet míč, finální nahrávka. Nebezpečné akce tak už předváděli jen hosté, kteří navíc chytře šetřili čas. Richter v 83. minutě nevyužil nahrávku Procházky, definitivní pojistky svého prvního venkovního vítězství se tak Ústí dočkalo až v nastaveném čase. Pokutový kop svým druhým gólem v utkání proměnil Martin Jindráček. Hosté si tak ze Strahova odvezli 3 body, které se jim v nabitém chvostu tabulky budou náramně hodit.

Nová sezóna v Radotíně

Sezóna ČFL 2018/2019