Tříbodová záchrana

21.05.2018 | Christos Providas

Základ ke konečnému vysokému vítězství jsme položili už v prvním poločase po jednom z nejlepších výkonů jara. Ve 14. minutě ještě střelu Keita brankář Koukal nohama vyrazil, ale minutu nato otevřel skóre přímo z rohového kopu Moulazimis. Keita se gólově prosadil až ve 28. minutě

kdy přidal náš druhý gól. Po skvělé uličce Katadise obešel i brankáře a z ostrého úhlu zavěsil. Po půlhodině hry jsme mohli náskok ještě navýšit. Během čtyř minut ale Vasileiou přestřelil a Katidis z úhlu golmana hostí neprostřelil. Do vůbec první šance se Jihomoravané dostali až ve 41. minutě-Ambrozek ale naštěstí zblízka přestřelil.

Ještě lépe než v prvním poločase jsme vstoupili do druhého. Ve 47. minutě zahrával Moulazimis další rohový kop, po kterém Fišl hlavou zvýšil naše vedení na 3:0. Tři minuty nato měl na kopačce další gól Vasileiou, bohužel ale jen těsně minul levou tyč hostující branky. Kolem 55. minuty naši hráči ale v tlaku hodně polevili, nechali Znojemským až moc prostoru ke kombinaci a střelbě, a to se nám nevyplatilo. Po jednom z protiútoků po našem faulu zahrávali hosté trestný kop na hranici šestnáctky a Javůrek se v 67. minutě přesnou střelou k levé tyči nemýlil. Jihomoravany gól nabudil a zle nám zatápěli. V 74. minutě scházelo jen málo, aby Pecháček z obrovské šance skóroval-naštěstí pálil těsně vedle. Tím ale, že Znojemští až příliš otevřeli hru, se nám naskytla šance rychlého brejku, při kterém Katidis vybídl přesnou přihrávkou Vasileioua. A ten své sólo v 80. minutě proměnil ve čtvrtý, veledůležitý gól. Na vysokém vítězství už nic nezměnily dvě příležitosti hostů v závěru utkání. Machuču ale vychytal Stejskal a Teplý ve stoprocentní šanci hlavičkoval mimo. Zisk tří bodů nám zároveň zajistil druholigovou příslušnost v dalším ročníku FNL.

Motti Iwanir„Bylo to třetí střetnutí během týdne. Byli jsme připraveni a silní, protože to byl pro nás nejdůležitější zápas. Hráči do něho dali vše, co mohli, a výsledek se dostavil. Druhý poločas sice nebyl moc dobrý, za stavu 3:1 měl soupeř šance a my při nich štěstí, ale pak o našem vítězství definitivně rozhodl čtvrtý gól."

Leoš Kalvoda„Domácí si zasloužili vítězství, i když se zrodilo po hrubých chybách našeho brankáře. Ve druhé půli jsme se napřáhli k tlaku, ale když není důraz v šestnáctce, nemůžeme dát gól. Jen fotbalovostí se zápasy nevyhrávají..."

Branky: 15. Moulazimis, 28. Keita, 47. Fišl, 80. Vasileiou - 67. Javůrek.

Rozhodčí: Zelinka - Horák, Hock,

žluté kartyGiditz - Malár, Cheredea, Machuča,

260 diváků.

Olympia: Stejskal - Žežulka, Broukal, Fišl - Moulazimis, Giditz (86. Novák), Michlík (62. Liener), Mišůn - Vasileiou, Keita (81. Verner), Katidis. Trenér Motti Ivanir.

Znojmo: Koukal - Javůrek, Malár, Cheredea (83. Dujmovič), Avdič - Helísek, Pospíšil, Ambrozek (53. Pecháček), Šamánek - Teplý, Machuča. Trenér Leoš Kalvoda.