FC Hradec Králové-FK Olympia Praha

25.04.2018 | Christos Providas

Zatímco v poli jsme byli v prvním poločase votrokům víc než vyrovnaným soupeřem, a během prvního dějství jsme měli i častěji míč na kopačkách, v zakončení jsme branku domácích vůbec neohrozili

Naopak Hradec byl v koncovce mnohem efektivnější. Šanci Martana, střelu Vlkanovy do břevna a další nebezpečnou střelu Zorvana jsme ještě přežili, ale v závěru poločasu jsme už inkasovali. Dokonce dvojnásobně. Nejprve se po centru Vlkanovy přesně pod břevno trefil nejlepší střelec druhé ligy Pázler, a pak v nastaveném čase první půle propadli v obranných činnostech nejprve Fišl a pak Broukal, kterému utekl Vlkanova, a ze sóla zařídil vedení Hradce 2:0. Čtyři minuty po přestávce nás vrátil do zápasu snižující brankou Keita, který proměnil hlavou centr Frizoniho. Jenomže naději na zvrat zmrazil Fišl, který v pokutové území fauloval Čecha a Pázler z penalty přidal svojí druhou branku v zápase. V 69. minutě centroval Frizoni, Jukl se ocitl v presu mezi Plašilem a Čechem, od kterého se míč odrazil do domácí branky, ale rozhodčí Matějček gól neuznal, přesto, že Jukl nikoho nefauloval...Místo další snižující branky jsme pak inkasovali počtvrté a potřetí z kopačky Pázlera, který v 74. minutě proměnil centr Krátkého. A to ještě brankář Stejskal vychytal sedm minut před koncem v tutovce Krátkého.

Branky: 40. 56. z penalty a 74. Pázler, 45 (+1.) Vlkanova-49. Keita.

Rozhodčí Matějček-Melichar, Černý,

žluté karty Martan, Černý-Keita, Katidis, Fišl.

Hradec Králové: Otmar-Černý, Kvída, Čech, Plašil (85. Funda)-Krátký, Zorvan, Janoušek, Martan (78. Miker)-Vlkanova, Pázler (88. Šípek). Trenér: Karel Havlíček.

Olympia: Stejskal-Žežulka (46. Verner), Broukal, Fišl-Moulazimis, Katidis (81. Novák), Giditz, Frizoni-Jukl, Keita, Vasileiou (68. Rothe). Trenér: Oldřich Pařízek.

V předposledním kole FNL přivítáme na Strahově Znojmo. Historicky první účast ve druhé nejvyšší domácí fotbalové soutěži

Další zápas čeká naše mužstvo ve středu 16. května, kdy je na programu kompletní 28. kolo Fortuna národní ligy

FK Olympia Praha - FK Baník Sokolov

VÍKEND OTCŮ